„Im cięższa praca, w której się spalasz, tym więcej daje ci radości. Im więcej dajesz, tym bardziej rośniesz”.
Antoine de Saint-Exupéry

Staże zagraniczne już się zakończyły. Uczniowie zdobyli doświadczenie zawodowe. Otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie. Oddajemy więc im głos. Posłuchajmy, w jaki sposób oceniają przydatność uczestnictwa w projekcie PO WER.

Technik gazownictwa

Jacek : Na praktykach zawodowych w Irlandii zdobyłem wiele nowych umiejętności, nie tylko związanych z zawodem. Z  pewnością wykorzystam je w szkole  i później w pracy. Zdobyłem też bardzo cenne doświadczenie. Zauważyłem, że mieszkający tu ludzie mają inną mentalność, są jednak mili i przyjacielscy.

Bartek : Na praktykach nauczyłem się jak zrobić instalację grzewczą w domu, zamontować piec gazowy a także prysznic w łazience. Są to przydatne rzeczy, które będę mógł wykorzystać w przyszłości. Ponadto doskonaliłem język angielski.

Karol: Pracowałem przy montażu kuchenek gazowych i gazowych ogrzewaczy wody. Nowe umiejętności jak najbardziej przydadzą się kiedyś w pracy.

Technik logistyk

Hubert : Praktyki odbywałem w sklepie spożywczym  Centra Maugheraboy (Chris Doherty). Zdobyłem tu niezbędną wiedzę, a także doświadczenie. Ludzie , z którymi pracowałem byli niezwykle mili i pomocni. To naprawdę dobrze spędzony czas. Polecam każdemu praktyki zagraniczne.

Adam : Praktyki w Irlandii były dla mnie świetnym doświadczeniem. Zdobyłem nowe umiejętności,  poznałem wielu ludzi, podszlifowałem język angielski i zobaczyłem piękne miejsca, które na zawsze zapamiętam.

Weronika, Paulina i Iza: Podobały się nam praktyki zagraniczne. Pracowałyśmy w sklepie Mr Price (Cornel) i w magazynie. Podszkoliłyśmy język angielski zawodowy. Zdobyta  wiedza i umiejętności zaowocują w przyszłości.

Piotr i Grzegorz : Na praktykach w Sligo nauczyliśmy się wielu przydatnych w zawodzie logistyka rzeczy.  Kontrolowaliśmy aktualny stan towarów w magazynie i na ekspozycji. Zyskaliśmy bezcenne doświadczenie i dowiedzieliśmy się jak wygląda praca za granicą. Zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystamy w  przyszłości.

Technik geolog

Gabriela i Dominika: W trakcie praktyk przyswoiliśmy słownictwo zawodowe w języku angielskim. Najbardziej podobały nam się zajęcia w terenie, oglądanie wysadów kalcytowych, klifów oraz oceanu i tego co po sobie zostawia podczas odpływu. Zdobytą wiedzę wykorzystamy na pewno w szkole, a wspomnienia pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

Bartek i Paweł: Praktyki były ciekawe . Poznaliśmy angielskie słownictwo zawodowe i zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc: ocean, plażę, góry, wodospad. Najbardziej podobał nam się irlandzki krajobraz z owcami w tle.

Uczestnictwo w projekcie utwierdziło uczniów w przekonaniu, że należy  uczyć się języków obcych oraz zdobywać nowe umiejętności i tym samym podnosić własne kwalifikacje w kraju i za granicą.  Zwiększyli także szansę  na późniejsze zatrudnienie, dzięki uzyskanym certyfikatom, określającym poziom językowy i doświadczenie zawodowe.

Opiekunowie : Urszula Fruga i Agnieszka Jakubiec