W czwartek 7 maja uczniowie klas 4bg, 3aw i 3e zwiedzały „Auschwitz – Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945)”.
Przewodnicy opowiadali nam porażające szczegóły z życia więźniów obozu, w którym śmierć, głód, cierpienie i zobojętnienie towarzyszyły ludziom na co dzień. Pobyt w tym miejscu pamięci był dla nas lekcją historii, konfrontacją z ogromem ludzkiego okrucieństwa i czasem głębokiej refleksji.
Wycieczka zakończyła się spacerem po centrum Krakowa.









