VII edycja ogólnopolskiego konkursu Galileo 2026 z języka niemieckiego

W dniu 12 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu Galileo 2026 z języka niemieckiego, który corocznie organizowany jest przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W obecnym roku szkolnym konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. W zawodach wiedzy wzięło udział 17 osób zarówno z liceum ogólnokształcącego, jak i technikum. Uczniowie zmierzyli się z testem leksykalno – gramatycznym oraz pytaniami z zakresu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Wykazali się zaangażowaniem i dużą wiedzą, a w ramach uznania wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy.

W maju otrzymaliśmy wyniki konkursu, które napawają nas dumą i radością.

Uczeń klasy 1 e Kamil Domaradzki zajął 9 miejsce w Polsce,

otrzymując tym samym tytuł laureata.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły na arenie wojewódzkiej i krajowej.

Koordynator
Wioletta Kuźniarowicz