Dla logistyków pobudka przed dziesiątą – śniadanie i w drogę! Praca zaczyna się o godzinie 11.00 i 11.30, a kończy 18.00, 18.30.

Uczniowie pracują w mieście Braga w trzech różnych lokalizacjach, w dwóch firmach: Toys R’Us – (Nova Arcada), Toys R’Us – (Minho Center), MipMed.

Toys R’Us to sieć wielkopowierzchniowych sklepów z zabawkami z siedzibą w Wayne w New Jersey, USA. Posiada swoje sklepy w Europie w tym w Portugalii, Ameryce Północnej, Australii, Azji i Afryce.

MipMed – Smart Medical Solutions to marka sprzętu medycznego stworzona przez EuroMiPe. EuroMipe jest głównym europejskim dostawcą produktów medycznych do sklepu, w którym uczniowie realizują staż.

Na miejscu w Toys R’Us przebieramy się w koszulki z logiem firmy i do pracy, w której z uwagi na miniony weekend, w poniedziałek jest najwięcej. Zaczynamy od sprawdzenia zamówień internetowych i kompletowania poszczególnych produktów. Trzeba je poszukać, zabezpieczyć na czas transportu, zapakować, opisać etykietą logistyczną i w drogę do klienta!

Dominik i Maciek pracują przy komputerach, sprawdzają stan zamówień, drukują je i przygotowują do dalszej realizacji. Nikodem, Bartek i Kacper przebywają głównie na magazynie, a Daria i Natalia na ekspozycji w sklepie weryfikują stan poszczególnych produktów, uzupełniają ich braki, wprowadzają nowe asortymenty do systemu informatycznego.

W firmie MipMed codzienna praca wygląda podobnie … ale usługa opiera się głównie o sprzedaż internetową! Cykl realizacji zamówienia również zaczyna się od sprawdzenia listy zamówień, kompletacji towarów, ich zabezpieczeniu, zapakowaniu, etykietowaniu i wysyłce.

Pomimo sporej odpowiedzialności za powierzone zadania młodzież jest bardzo zadowolona z tego typu obowiązków, wykonywane są one w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze.

W ferworze licznych obowiązków jest również czas na dobry humor; ale w granicach rozsądku!   

W drodze do pracy nieprzewidziane sytuacje zdarzają się wszędzie, nawet w Portugalii …

 

Staż zawodowy jest możliwy do realizacji w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Ttytuł projektu pt.: Do kariery zawodowej nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach”, „There is no lift to a professional career, you need to go up the stairs” o numerze 2020-1-PL01-KA102-078447

Koordynatorki projektu:
Eliza Chodak
Magdalena Gajda