Wiertnicy zaczynają pracę o godzinie 8.30 w mieście Braga, w firmie GCS Aluminios.
Jest to firma rodzinna, której początki sięgają 1940 roku. Wykonuje się tutaj drzwi i okna aluminiowe z przegrodą termiczną, balustrady i bramy z aluminium, stali nierdzewnej lub żelaza, żaluzje i rolety termiczne. Wykorzystuje się też maszyny do produkcji seryjnej, takie jak CNC Nike Mecal.
Uczniowie poznają nowe technologie oraz metody pracy. Spawają, szlifują oraz zgrzewają elementy aluminiowe. Obsługują i konserwują urządzenia. Pracodawcy doceniają zaangażowanie naszych stażystów, chwalą ich za kreatywność i solidne podejście do powierzonych obowiązków.
Praktyki za granicą przynoszą młodzieży wymierne korzyści, chodzi nie tylko o zdobycie doświadczenia w pracy, ale też niezwykle cenną zdolność przystosowania się do nowego i zmieniającego się środowiska. Niebagatelną sprawą jest też umiejętność porozumiewania się w języku angielskim.
Staż zawodowy jest możliwy do realizacji w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Ttytuł projektu pt.: „Do kariery zawodowej nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach”, „There is no lift to a professional career, you need to go up the stairs” o numerze 2020-1-PL01-KA102-078447
Koordynatorki projektu:
Eliza Chodak
Magdalena Gajda